Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Bezpieczna jazda zimą

  Bezpieczna jazda zimą

  opublikowano 22 grudnia, 2014, przez specjalista

  Wraz ze zmianą pory roku, zmieniają się warunki panujące na drogach. I choć ostatnie tygodnie przyzwyczaiły nas do łagodnych temperatur, musimy być przygotowani na śliskie jezdnie i słabą widoczność. Zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie jazdy jest w stanie uchronić nas od wypadku komunikacyjnego, a tym samym od walki o odszkodowanie. Nie czekaj na pierwszy atak zimy i już teraz zapoznaj się z cennymi wskazówkami.

  W trakcie sezonu zimowego musimy zmienić kilka swoich nawyków. Jest to spowodowane nie tylko warunkami drogowymi, ale i samą eksploatacją pojazdu - wiele elementów zachowuje się zupełnie inaczej w niskich temperaturach.

  Zacznijmy od podstaw. Przede wszystkim, jeźdź ostrożnie. Ciepłe dni mogły uśpić naszą czujność podczas prowadzenia samochodu. Teraz niestety wszystko się zmieniło. Ograniczona widoczność oraz oblodzona nawierzchnia zwiększa ryzyko niebezpiecznych sytuacji. Dlatego nie dodawaj gazu na zakrętach ani nie ruszaj gwałtownie. Zachowanie większej odległości między pojazdami na drodze umożliwi Ci delikatne hamowanie i niewpadnięcie w poślizg. Pomocną wskazówką może być parkowanie tyłem - wyjazd rano z ośnieżonego miejsca parkingowego będzie o wiele łatwiejszy.

  Jeśli jeszcze nie przygotowałeś samochodu zimy (Przygotuj swoje auto na zimę), teraz nadszedł na to czas. Zimowe opony i płyny eksploatacyjne to warunek konieczny do posiadania sprawnego pojazdu o tej porze roku. Pamiętaj również o wymianie piór wycieraczek! Brudna szyba sprawia, że nasze oczy męczą się o wiele szybciej, a co za tym idzie, my sami.

  Stosowanie tych zasad powinno być pomocne przy zimowej jeździe. Im więcej kierowców będzie o tym pamiętać, tym większe szanse na bezkolizyjne oczekiwanie na wiosnę. Gdyby jednak doszło do nieszczęśliwego wypadku na drodze, możesz liczyć na pomoc Langner Odszkodowania w dochodzeniu odszkodowania oraz w odwołaniu od decyzji ubezpieczyciela w przypadku uzyskania niskiego odszkodowania.

  Jedna odpowiedź do “Bezpieczna jazda zimą”

  1. kuba pisze:

   dobrze wiedzieć!