Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Bezpieczny powrót z wakacji

  Bezpieczny powrót z wakacji

  opublikowano 18 sierpnia, 2015, przez specjalista

  Powoli zbliża się koniec letnich podróży! Niestety, letni okres urlopowy wiąże się ze wzmożonym ruchem na drodze. Jak zminimalizować ryzyko niebezpiecznych sytuacji? Skorzystaj z tych kilku porad.

  Przede wszystkim pamiętaj, że na drodze nigdy nie jesteś sam. Nawet jeśli Ty będzie poruszał się przepisowo, inny kierowca akurat może się zagapić czy zasłabnąć podczas prowadzenia. Wtedy tylko refleks i łut szczęścia może ustrzec Cię od groźnego wypadku. Dlatego zawsze miej ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

  Podczas podróży zachowaj bezpieczną odległość między Tobą a pojazdem poruszającym się z przodu. Zawodowcy zalecają, aby odstęp między samochodami wynosił 2 sekundy. Jak to zmierzyć? Wybierz punkt na trasie, który akurat przekroczy auto przed Tobą i policz, ile czasu zajmie Ci dotarcie do niego.  Jadąc 100 km/h, pokonujesz 55,55m w 2 sekundy. To kilkadziesiąt kilometrów, które pozwolą Ci na wyhamowanie w momencie niebezpiecznej sytuacji.

  Obserwuj innych uczestników. Dlatego sprawdzaj, jak się zachowuje pojazd jadący przed samochodem przed Tobą. Jeśli np. gwałtownie zahamuje, Ty zyskujesz dodatkowy czas na reakcję. Patrz w boczne lusterka oraz w wsteczne.

  Nigdy nie wsiadaj za kierownicę pod wpływem alkoholu, w stanie wskazującym na spożycie ani nawet gdy odczuwasz zmęczenie lub doskwiera Ci np. ból głowy. Pamiętaj, że jako kierowca odpowiadasz za życie i zdrowie swoich pasażerów, dlatego nie narażaj ich na niebezpieczeństwo i spokojnie wracajcie z udanych wakacji!

  Możliwość komentowania została wyłączona.