Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Co zrobić, gdy sprawca wypadku nie ma ważnej polisy OC?

  Co zrobić, gdy sprawca wypadku nie ma ważnej polisy OC?

  opublikowano 23 lutego, 2015, przez specjalista

  Wiemy już jak uzyskać pełne odszkodowania, gdy sprawca kolizji bądź wypadku posiada aktualne ubezpieczenie. Jednak jak wygląda sytuacja w przypadku braku ważnej polisy OC? O tym już dzisiaj.

  Mimo że ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest w Polsce obowiązkowe, zdarzają się tacy, którzy nie dostosowują się do tych przepisów. Niestety, wysokie składki (o których pisaliśmy w artykule "Podwyżka ubezpieczenia OC w 2015 roku") prawdopodobnie staną się kolejnym usprawiedliwieniem dla jego braku.

  Warto jednak pamiętać, że polisa OC jest pomocna dla obu stron nieszczęśliwego zdarzenia, a za jej brak grozi mandat oraz wysokie kary nakładane przez Fundusz Gwarancyjny. Również ta instytucja wypłaca odszkodowanie poszkodowanemu przez sprawcę bez ważnego ubezpieczenia. Jeśli nie jesteś pewien, czy sprawca posiada ubezpieczenie, możesz to sprawdzić w prosty sposób na stronie UFG.

  Zgłoszenie szkody wygląda prawie tak samo jak w przypadku zgłaszania szkody spowodowanej przez kierowcę z ubezpieczeniem. Spisz ze sprawcą oświadczenie o zdarzeniu oraz oświadczenie o braku posiadania polisy OC. Następnie wraz z pozostałymi dokumentami złóż je w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym, np. w tym, w którym jesteś ubezpieczony. Zakład ma obowiązek przekazać je do UFG, a ten wypłaci Ci należne pieniądze.

  Jeśli będziesz miał problem z załatwieniem sprawy, zgłoś się do Langner Odszkodowania, a pomożemy Ci w uzyskaniu odszkodowania.

  Możliwość komentowania została wyłączona.