Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Co zrobić po wypadku samochodowym?

  Co zrobić po wypadku samochodowym?

  opublikowano 14 stycznia, 2015, przez specjalista

  Chwile po wypadku są trudne i stresujące dla poszkodowanego. Wielu kierowców nie wie, jak się wtedy zachować, ale nie pozwól aby brak tej wiedzy wpłynął na Twoje odszkodowanie! W przeciwieństwie do samego zdarzenia drogowego, którą trudno przewidzieć, można przygotować się do procesu uzyskiwania odszkodowania.

  Wystarczy podstawowa wiedza w tym zakresie, aby sprawnie przejść przez wszystkie procedury. Aby otrzymać wypłatę odszkodowania z OC, należy wykonać kilka kroków szczegółowo opisanych w tym artykule.

  Przede wszystkim zgłoś kolizję lub wypadek do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy szkody. Ubezpieczyciel przyśle do Ciebie swojego przedstawiciela, który oszacuje wyrządzone szkody. Pamiętaj, aby nie naprawić pojazdu przed wizytą rzeczoznawcy! Oględzin warto dokonać w zaufanym warsztacie samochodowym w obecności wykwalifikowanego mechanika. Dzięki temu będziesz miał 100% pewności, że formularz dla ubezpieczyciela będzie rzetelny i zawierał wszystkie usterki. Jeżeli musisz dokonać drobnych napraw umożliwiających dalszą jazdę, koniecznie zrób zdjęcia uszkodzeń przed ich likwidacją. Po wizycie rzeczoznawcy poproś go o numer szkody oraz kopię sporządzonych dokumentów. Jeśli okaże się, że dostałeś zaniżone odszkodowanie, poproś Langner Odszkodowania o pomoc i odwołaj się od decyzji ubezpieczyciela. Profesjonalizm oraz lata doświadczenia sprawią, że wypłata odszkodowania z OC będzie współmierna do poniesionych szkód. Poznana wiedza pozwoli na uniknięcie błędów, które mogą słono kosztować poszkodowanego nie tylko finansowo, ale i nerwowo. Dodatkowo zapoznaj się z warunkami wykupionego ubezpieczenia. Powinny znajdować się w nich czynności, które należy wykonać w momencie wypadku oraz te, które są zakazane. Dostosowanie się do tych procedur również ma wpływ na wypłacenie odszkodowania z OC przez zakład ubezpieczeń sprawcy wypadku.

  Możliwość komentowania została wyłączona.