Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!
opublikowano 1 czerwca, 2015, przez specjalista
Wysokość odszkodowania jest zależne kilku czynników. To na ich podstawie ustalana jest kwota, którą zakład ubezpieczeń powinien wypłacić osobie poszkodowanej w zdarzeniu drogowym.
Istnieją trzy sposoby na ustalenie wysokości odszkodowania: przez ubezpieczyciela, na podstawie ugody z ubezpieczycielem lub na podstawie decyzji sądu cywilnego. Suma wypłacona przez ubezpieczyciela musi być dobrze uzasadniona. To znaczy, towarzystwo ubezpieczeniowe do tej pory mogło ją zaniżać, powołując się na niesprawiedliwe praktyki (np. błędne oszacowanie wartości zniszczony części). Od marca tego roku ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłacenia pełnej kwoty odszkodowania, o ile nie istnieją przesłanki ku jego zaniżeniu.
Poszkodowany może również podpisać ugodę z zakładem ubezpieczeń. Jednak nie jest to polecana metoda ze względu na częste działanie na jego niekorzyść. Na szczęście podpisanie umowy nie musi oznaczać zakończenia sprawy – istnieje możliwość wycofania się z niej.
Podobnie wygląda sytuacja odwołania się od decyzji ubezpieczyciela. Aczkolwiek jest to związane ze złożeniem sprawy do sądu, dlatego osobom, które już i tak nacierpiały się wystarczająco w związku z wypadkiem i poniesionymi stratami, polecamy zaufanie fachowcom, którzy mają doświadczenie w walce z ubezpieczycielem.
Langner Odszkodowania z powodzeniem pomaga w dochodzeniu odszkodowań od lat. Dlatego jeśli w przeciągu ostatnich 3 lat ubezpieczyciel wypłacił Ci odszkodowanie, które uważasz za zaniżone, skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy na stronie, a my po analizie Twojej sprawy, zobaczymy, jaką kwotę dodatkowo powinieneś otrzymać.