Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!Zapraszamy do kontaktu

BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania
Merkantylny ubytek wartości

Merkantylny ubytek wartości

opublikowano 23 Lipiec, 2015, przez specjalista

Do czasu wprowadzenia nowych przepisów w tym roku zaniżone odszkodowanie było zjawiskiem na porządku dziennym. Jedną ze sztuczek stosowaną przez ubezpieczycieli był merkantylny ubytek wartości.

Innymi słowy, ten termin odnosi się do pomniejszenia wartości nowych części użytych podczas likwidacji szkody. W momencie, gdy w miejsce starych, zniszczonych podczas wypadku części, montuje się ich młodsze zamienniki, według wielu zakładów dochodzi do wzrostu wartości pojazdu. Takie postępowanie kłóci się z ideą wyrównania szkody.

Jednak istnieją dwie strony medalu. Z jednej strony posiadacze starszych pojazdów zyskują nowe części, co może podnieść komfort jazdy. Zaś z drugiej strony właściciele nowych samochodów  tracą w momencie wypadku, niezależnie od tego, czy otrzymają nowe części – auto już zawsze będzie figurowało jako powypadkowe.

Jednak celem każdej naprawy jest przywrócenie samochodu do stanu pierwotnego. Dlatego jeśli jesteś ofiarą ubezpieczyciela, który wypłacił Ci zaniżone odszkodowanie, odwołaj się od jego decyzji. Masz takie prawo do 3 lat wstecz od momentu wypadku. Zgłoś się do Langner Odszkodowania, a pomożemy Ci w rozwiązaniu tej sprawy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.