Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Co zrobić, gdy sprawca wypadku nie ma ważnej polisy OC?

  Nieopłacona polisa a wypadek

  opublikowano 29 maja, 2015, przez specjalista

  Spowodowałeś wypadek lub kolizję i zorientowałeś, że zapomniałeś opłacić ubezpieczenie? Nie martw się, to nie musi oznaczać przykrych konsekwencji. Ale tylko pod jednym warunkiem.

  Według polskiego prawa wykupienie polisy OC przez posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Przede wszystkim ma być zabezpieczeniem dla poszkodowanego, że dostanie odszkodowanie za poniesione straty. Zaś sprawca nie musi się martwić o poniesione koszty (chyba że złamał warunki umowy z ubezpieczycielem, który będzie miał prawo żądać zwrotu pieniędzy).

  Jeżeli składki (wszystkie raty lub jedna za cały rok) w ubiegłym roku zostały opłacone w całości, to polisa wznawia się automatycznie. W takiej sytuacji sprawcy wypadku grozi jedynie kara za jego spowodowanie oraz za brak dokumentu stwierdzającego ważność ubezpieczenia.

  Jednak warto nie zapominać o opłaceniu składki za polisę OC, aby nie mieć później niepotrzebnych nieprzyjemności. W trakcie roku zakład ubezpieczeń może wysyłać pisma ponaglające do zapłaty, a nawet pisma sądowe.

  Zostałeś poszkodowany w wypadku w przeciągu ostatnich 3 lat i uważasz, że wypłacono Ci zaniżone odszkodowanie? Zgłoś się do Langner Odszkodowania, a w przeciągu 48 godzin dokonamy analizy Twojej sprawy i sprawdzimy, jaką kwotę powinieneś otrzymać. Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie już teraz.

  Możliwość komentowania została wyłączona.