Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Odszkodowanie za ratowanie pojazdu przed wypadkiem

  Odszkodowanie za ratowanie pojazdu przed wypadkiem

  opublikowano 1 kwietnia, 2015, przez specjalista

  Prowadzenie samochodu nie jest prostą sprawą. Nie chodzi w tym momencie o mechanizm jego działania, ale o nieustanną koncentrację i zachowanie szczególnej uwagi w kluczowych momentach. Tutaj nie ma mowy nawet o najmniejszym rozkojarzeniu. Mimo to dochodzi do groźnych sytuacji, w których kierowca chcąc uchronić siebie i pasażerów przed wypadkiem, powoduje uszkodzenie pojazdu.

  Czy w momencie, gdy poszkodowany jest również sprawcą, może starać się o odszkodowanie? Tak. Sąd Okręgowy w Łodzi uznał, że ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić odszkodowanie nie tylko za wypadek, ale i za próbę jego uniknięcia i poniesienia większych strat. Sprawa dotyczyła firmy przewozowej, która miała wykupioną polisę OC za szkody związane z działalnością gospodarczą.

  Początkowo zakład ubezpieczeń odmówił wypłaty odszkodowania, twierdząc, że wypadek nie spełniał warunków zawartej umowy, w której został definiowany jako zderzenie z innym pojazdem, osobami lub zwierzętami, przedmiotami pochodzącymi z zewnątrz, wywrócenie pojazdu lub jego spadnięcie. Kierowca chcąc uniknąć zderzenia z sarną, wpadł do rowu, nie mając przy tym kontaktu z samym zwierzęciem. Do wyciągnięcia pojazdu potrzebne było użycie specjalistycznego sprzętu, a poszkodowany chciał obciążyć kosztami firmę ubezpieczeniową.

  Po apelacji do Sądu Okręgowego, roszczenia poszkodowanego zostały uznane. Mimo że kierowca nie uderzył w sarnę, miał kontakt z barierką ochronną, czyli przedmiotem pochodzącym z zewnątrz pojazdu i tym samym doszło do wypadku, a jego przyczyną było pragnienie ratowania przewożonego towaru.

  Langner Odszkodowania pomoże Ci w odwołaniu się od decyzji ubezpieczyciela oraz w uzyskaniu odszkodowania, na jakie zasługujesz. Dlatego jeśli w przeciągu ostatnich 3 lat ucierpiałeś w wypadku lub kolizji, zgłoś się do nas i sprawdź, czy nie otrzymałeś zaniżonego odszkodowania.

  Możliwość komentowania została wyłączona.