Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

    Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!



    Zapraszamy do kontaktu

    BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
    Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
    Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

    Odszkodowanie od przewoźnika

    Poszkodowany pasażer autobusu – co dalej?

    opublikowano 22 kwietnia, 2015, przez specjalista

    Jazda autobusem lub tramwajem jako pasażer wbrew pozorom wcale nie musi być bezpieczniejsze od samochodu. Co zrobić, gdy w trakcie podróży spotka nas przykre zdarzenie? Pamiętaj, że przysługuje Ci odszkodowanie od przewoźnika!

    Wystarczy gwałtowne hamowanie kierowcy, które spowoduje niefortunny upadek. Mimo że często kończy się na kilku niegroźnych siniakach, złamanie ręki lub nogi jest równie bardzo prawdopodobne. W takiej sytuacji warto wiedzieć, że środki komunikacji publicznej ponoszą jeszcze większą odpowiedzialność niż kierowcy samochodów osobowych, dlatego należy dochodzić należnego odszkodowania.

    Możliwe, że początkowo poszkodowany nie będzie odczuwał żadnych nieprzyjemnych skutków całego zdarzenia, które ujawnią się dopiero po jakimś czasie. Mimo to należy udać się do lekarza w celu leczenia oraz uzyskania stosownej dokumentacji medycznej, która potwierdzi powód złego samopoczucia. Jednak jego podanie wcale nie musi być istotne przy staraniu się o odszkodowanie. Wystarczy mieć solidny argument w postaci świadka zdarzenia, np. innego pasażera oraz wykazanie ciągu przyczynowo-skutkowego. Wiele autobusów i tramwajów ma zamontowane kamery, to również może ułatwić rozwiązanie sprawy.

    Odszkodowanie dla poszkodowanego zostanie wypłacone z polisy OC właściciela pojazdu, czyli zakładu komunikacji miejskiej. Jest możliwe, że przedsiębiorstwo odwoła się i zrzuci winę na innego kierowcę, np. gdy do wypadku doszło z powodu wymuszenia pierwszeństwa przez innego uczestnika ruchu drogowego. Jednak aby tak się stało, zakład musi wskazać sprawcę z imienia i nazwiska oraz podać numer rejestracyjny pojazdu, którym się poruszył.

    Szkodę należy zgłosić w biurze zakładu komunikacji miejskiej, na linii którego doszło do wypadku. Jego pracownik powinien skierować poszkodowanego do ubezpieczyciela przedsiębiorstwa, a tym samym rozpocząć całą procedurę dochodzenia odszkodowania.

    Jeżeli jako poszkodowany napotkałeś na trudności lub uważasz, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło Ci zaniżone odszkodowanie, zgłoś się do Langner Odszkodowania, a pomożemy Ci sprawnie i szybko rozwiązać ten problem. Zaufaj specjalistom z wieloletnim doświadczeniem.

    Możliwość komentowania została wyłączona.