Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Rodzaje odszkodowań i ubezpieczeń

  opublikowano 5 stycznia, 2015, przez specjalista

  Głównym powodem posiadania ubezpieczenia są pieniądze, jakie uzyskamy w razie wypadku lub innego niefortunnego zdarzenia. Zarówno poszkodowany, jak i sprawca powinni mieć wykupiony pakiet świadczeń, który pomoże im w trudnej sytuacji. Koszty pokrycia skutków wypadku często bywają tak wielkie, że likwidacja szkody może być niemożliwa bez odpowiedniego wsparcia finansowego. Nie wiesz, jaką polisę wykupić? Zapoznaj się z 4 najczęstszymi rodzajami wypłacanych odszkodowań.

  Odszkodowania OC To kwota wynikająca z ubezpieczenia OC (od odpowiedzialności cywilnej), która ma pomóc sprawcy wypadku w pokryciu szkody wyrządzonej osobom trzecim oraz jej skutków. Posiadanie ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych obowiązuje w Polsce, we wszystkich krajach UE, jak i w tych, które podpisały porozumienia międzynarodowe. Wykonywany zawód ma również znaczenie. Na przykład prawnicy, architekci, inżynierowie budowlani czy organizatorzy imprez masowych mają obowiązek posiadania ubezpieczenia OC, zaś w przypadku pracowników pedagogicznych, przewoźników drogowych i właścicieli parkingów strzeżonych jest to dobrowolna decyzja. Dowiedz się, czy zawód, jaki wykonujesz, wymaga od Ciebie obowiązkowego wykupienia polisy OC.

  Odszkodowania AC Pieniądze wypłacone z ubezpieczenia AC (autocasco) mają na celu pokrycie uszkodzenia, zniszczenia bądź kradzieży pojazdu. Warto  wykupić ten rodzaj ubezpieczenia, gdy jesteśmy właścicielami samochodu o wysokiej wartości albo marki/modelu popularnego wśród złodziei. Polisa AC jest dobrowolna, a wypłacane odszkodowanie różni się w zależności od wykupionego wariantu. Od Ciebie również zależy, na co przeznaczysz otrzymaną kwotę.

  Odszkodowania powypadkowe Podobnie jak przy odszkodowaniu AC, wysokość odszkodowania powypadkowego jest uzależniona od polisy posiadanej przez poszkodowanego (jest to dobrowolne ubezpieczenie). Ten typ odszkodowania należy się osobie, która uległa wypadkowi w pracy, domu bądź za granicą i miała wykupiony odpowiedni pakiet. Jak każde odszkodowanie, te pieniądze mają na celu pokrycie strat poszkodowanego lub kosztów ewentualnej rehabilitacji powypadkowej.

  Odszkodowania od ubezpieczenia na życie To odszkodowanie otrzymuje rodzina osoby zmarłej, która posiadała polisę na życie. Jej wykupienie nie jest obowiązkowe, ale pomocne w przypadku, gdy z powodu śmierci bliscy zostają bez środków do życia lub nie są zdolni do samodzielnego utrzymania się. Jego wysokość wynika z wpłacanej składki.

  Jeżeli wypłacono Ci zaniżone odszkodowanie, skontaktuj się z Langner Odszkodowania, a uzyskasz pomoc w odwołaniu się od decyzji ubezpieczyciela.

  Możliwość komentowania została wyłączona.