Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Rodzaje szkód

  opublikowano 4 sierpnia, 2015, przez specjalista

  Szkoda w ogólnym rozumieniu oznacza stratę, która może przybrać kilka postaci. W świecie odszkodowań istnieją dwa główne rodzaje szkód.

  Warto wiedzieć, że szkodę można ponieść na osobie oraz na mieniu. Dlatego ubezpieczyciel wyróżnia szkodę osobową oraz szkodę majątkową.

  Szkoda osobowa ma miejsce wtedy, gdy poszkodowany doznał cierpień fizycznych lub psychicznych. Obrażenia, które otrzymał w wyniku wypadku powodują u niego roztrój zdrowia. Poszkodowany może również ponieść stratę majątkową z tytuły szkody osobowej, np. gdy obrażenia powodują u niego straty finansowe – gdy osoba, która utrzymuje się z wykonywania pracy fizycznej, nie może pracować na swoje utrzymanie.

  Szkoda majątkowa dotyczy zniszczenia lub uszkodzenia dóbr materialnych do nas należących. Inną nazwą jest „szkoda w mieniu”. Z taką szkodą mamy do czynienia, np. w wyniku wypadku lub kolizji, gdy zostaje uszkodzony nas samochód.

  Niezależnie od rodzaju poniesionych szkód poszkodowany ma prawo do starania się o odszkodowanie. Dlatego jeśli w przeciągu ostatnich 3 lat ucierpiałeś w wyniku przykrego zdarzenia i uważasz, że wypłacona kwota została zaniżona, zgłoś się do Langner Odszkodowania, a pomożemy Ci odwołać się od decyzji ubezpieczyciela.

  Możliwość komentowania została wyłączona.