Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Samochód uszkodzony na parkingu

  Samochód uszkodzony na parkingu

  opublikowano 3 lipca, 2015, przez specjalista

  Po udanych zakupach wracasz na parking, gdzie zostawiłeś swoje auto i widzisz, że ktoś je przerysował. Co robisz w takiej sytuacji?

  Pierwsza opcja jest pozytywna i zakładająca, że miejsce, w którym zaparkowałeś swój pojazd, było objęte monitoringiem. W ten sposób możesz zgłosić się do biura ochrony z prośbą o udostępnienie nagrania i sprawdzenia, czy kamery zarejestrowały moment całego zdarzenia wraz z numerem rejestracyjnym sprawcy. Udało się? Świetnie!

  W takiej sytuacji dowiedzenie się, czy sprawca posiada ważną polisę OC oraz w którym towarzystwie jest ubezpieczony, zajmuje kilka chwil. Wystarczy, że na stronie UFG wpiszesz numer rejestracyjny samochodu. Całą sprawę możesz zgłosić również na policję, która ustali sprawcę szkody, z którego ubezpieczenia OC wypłacone zostanie należne odszkodowanie.

  Druga opcja zakłada, że nie udało Ci się zidentyfikować sprawcy szkody. Zgłoś sprawę swojemu ubezpieczycielowi, podając jak najwięcej szczegółów, które mogą być pomocne przy szacowaniu wysokości odszkodowania. Pojazd zostanie również obejrzany przez rzeczoznawcę i na tej podstawie otrzymasz odszkodowanie.

  Jeśli jednak posiadasz ważną polisę AC, wtedy nie musisz się martwić, czy znasz sprawcę. Szkody parkingowe wchodzą w zakres ochrony ubezpieczeniowej.

  Możliwość komentowania została wyłączona.