Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Szkoda całkowita z OC

  Szkoda całkowita z OC

  opublikowano 20 stycznia, 2015, przez specjalista

  Powodem, dla którego ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu, jest gwarancja pieniędzy na pokrycie wyrządzonej szkody. Bywają i takie zdarzenia, gdy naprawa uszkodzonego samochodu jest nieopłacalna lub też niemożliwa. W takich sytuacjach mówi się o szkodzie całkowitej.

  Najprościej rzecz ujmując, szkoda całkowita polega na kompletnym zniszczeniu bądź utracie przedmiotu ubezpieczenia. Warto zaznaczyć, że ten termin nie jest zdefiniowany przez przepisy prawne.

  O ile niemożność naprawy zniszczonego pojazdu jest zrozumiała, kiedy można stwierdzić jej nieopłacalność? Przyjmuje się, że jej koszt przekracza 100% wartości auta przed wypadkiem. To znaczy, że przy wypłacie odszkodowania powinieneś dostać dokładnie tyle, ile  Twój pojazd był wart – nie więcej.

  Jednak pieniądze mogą pochodzić z dwóch źródeł – sprzedaży wraku oraz od towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego jeśli rzeczoznawca wyceni zniszczony pojazd na np. 2 000zł, a jego wartość przed zdarzeniem wynosiła 40 000zł, wtedy wypłata odszkodowania wynosi 38 000zł. Takie działanie jest nazywane metodą dyferencyjną.

  Jeśli będziesz miał problem z wypłatą rekompensaty lub otrzymasz zaniżone odszkodowanie, zgłoś się do Langner Odszkodowania. Pomożemy Ci w uzyskaniu odszkodowania oraz w odwołaniu od decyzji ubezpieczyciela. Pamiętaj, że firmy ubezpieczeniowe często zaniżają wartość pierwotną pojazdu, a kwota, jaką proponują, nigdy nie musi być ostateczną.

  Możliwość komentowania została wyłączona.