Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!Zapraszamy do kontaktu

BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania
Szkoda całkowita z OC

Szkoda całkowita z OC

opublikowano 20 Styczeń, 2015, przez specjalista

Powodem, dla którego ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu, jest gwarancja pieniędzy na pokrycie wyrządzonej szkody. Bywają i takie zdarzenia, gdy naprawa uszkodzonego samochodu jest nieopłacalna lub też niemożliwa. W takich sytuacjach mówi się o szkodzie całkowitej.

Najprościej rzecz ujmując, szkoda całkowita polega na kompletnym zniszczeniu bądź utracie przedmiotu ubezpieczenia. Warto zaznaczyć, że ten termin nie jest zdefiniowany przez przepisy prawne.

O ile niemożność naprawy zniszczonego pojazdu jest zrozumiała, kiedy można stwierdzić jej nieopłacalność? Przyjmuje się, że jej koszt przekracza 100% wartości auta przed wypadkiem. To znaczy, że przy wypłacie odszkodowania powinieneś dostać dokładnie tyle, ile  Twój pojazd był wart – nie więcej.

Jednak pieniądze mogą pochodzić z dwóch źródeł – sprzedaży wraku oraz od towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego jeśli rzeczoznawca wyceni zniszczony pojazd na np. 2 000zł, a jego wartość przed zdarzeniem wynosiła 40 000zł, wtedy wypłata odszkodowania wynosi 38 000zł. Takie działanie jest nazywane metodą dyferencyjną.

Jeśli będziesz miał problem z wypłatą rekompensaty lub otrzymasz zaniżone odszkodowanie, zgłoś się do Langner Odszkodowania. Pomożemy Ci w uzyskaniu odszkodowania oraz w odwołaniu od decyzji ubezpieczyciela. Pamiętaj, że firmy ubezpieczeniowe często zaniżają wartość pierwotną pojazdu, a kwota, jaką proponują, nigdy nie musi być ostateczną.

Możliwość komentowania jest wyłączona.