Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Wypadek za granicą

  Wypadek za granicą

  opublikowano 12 sierpnia, 2015, przez specjalista

  Zagraniczny wypoczynek to jedna z najpopularniejszych form spędzania wakacji. Czy wiesz, co zrobić, gdy ulegniesz wypadkowi?

  Przede wszystkim pamiętaj, aby przed wyjazdem wykupić polisę, w ramach której zostaną pokryte wszystkie koszty leczenia. To bardzo ważne – dzięki niemu nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z wizytą u lekarza czy w szpitalu.

  A jak wygląda procedura odszkodowawcza w momencie, gdy sprawcą jest obcokrajowiec? Często przebieg dochodzenia odszkodowania jest uzależniony od miejsca zdarzenia oraz miejsca rejestracji pojazdów, które brały w nim udział.

  Niemniej jednak, spisz numery rejestracyjne, markę samochodu sprawcy oraz dane, które pozwolą na ustalenie numeru jego polisy OC. Warto wezwać również policję, która sporządzi stosowną dokumentację.

  Jeżeli państwo, w którym doszło do wypadku znajduje się na liście EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego) lub jest to Szwajcaria, Andora albo Chorwacja, wtedy ustalenie ubezpieczyciela sprawcy umożliwi Ci system krajowych ośrodków informacji. Szkodę możesz zgłosić po powrocie u reprezentanta wyznaczonego przez zakład ubezpieczeń sprawcy. Wyjątkiem jest wypadek spowodowany pojazdem zarejestrowanym w Szwajcarii – nie ma możliwości zgłoszenia szkody organowi w kraju poszkodowanego.

  Jeśli nie znasz ubezpieczyciela, skontaktuj się z Polskim Biurem Ubezpieczycieli Komunikacyjnych . PBUK pomoże Ci w ustaleniu ubezpieczyciela sprawcy oraz procedury likwidacji szkody. Pamiętaj, że wysokość odszkodowania jest zależna od przepisów obowiązujących w kraju, w którym doszło do wypadku.

  Langner Odszkodowania pomoże Ci w dochodzenia odszkodowania. Zgłoś się do nas, a uzyskasz najlepszą opiekę merytoryczną oraz odszkodowanie, które Ci się należy.

  Możliwość komentowania została wyłączona.