Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Zaniżone odszkodowanie OC – jak sobie poradzić?

  opublikowano 18 września, 2014, przez specjalista

  Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę, że ubezpieczenie samochodu to podstawa, dlatego też pragnie, aby było ono jak najlepsze, żeby w razie kolizji drogowej można było starać się o przyznanie odszkodowania. Niestety jednak sytuacja nie zawsze jest łatwa, ponieważ wielka ilość ubezpieczycieli na rynku stara się zaniżyć odszkodowanie. Co więc należy uczynić, jeśli mamy zaniżone odszkodowanie OC?

  Mimo, że czasem po prostu poddajemy się woli ubezpieczyciela, to jednak należy pamiętać, że w takich sytuacjach naprawdę możemy walczyć i to jak się okazuje skutecznie. Naturalnie, jeśli nie zgadzamy się z wyceną odszkodowania przez ubezpieczyciela powinniśmy zatrudnić własnego rzeczoznawcę. Z całą pewnością za niewielką kwotę określi koszt szkód, jakie ponieśliśmy. Jeśli koszt ten będzie wyższy aniżeli wysokość odszkodowania przyznanego przez ubezpieczyciela, na pewno warto złożyć odwołanie. W naszym interesie leży, aby oszacować szkodę właściwie, albowiem przecież każda różnica naprawy samochodu pójdzie z naszej kieszeni.

  Jeśli chcemy uniknąć takich kłopotów w przyszłości, wybierajmy sprawdzonego ubezpieczyciela, który to z całą pewnością będzie rzetelny i właściwie, nie próbując nas oszukać określi nasze straty i zapłaci za nie adekwatne odszkodowanie

  Możliwość komentowania została wyłączona.