Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  BLS, czyli Bezpośrednia Likwidacja Szkód

  BLS, czyli Bezpośrednia Likwidacja Szkód

  opublikowano 21 maja, 2015, przez specjalista

  Od 1 kwietnia w Polsce funkcjonuje system BLS, dzięki któremu ustaleniem odszkodowania oraz jego wypłatą zajmie się ubezpieczyciel poszkodowanego, a nie jak dotąd, sprawcy.

  Mimo że ten system funkcjonuje w wielu krajach Europy od kilkudziesięciu lat, w Polsce jest on nowością. Umowę o wprowadzenie BLS podpisało do tej pory osiem zakładów ubezpieczeń: Aviva, Ergo Hestia, PZU, UNIQA, Warta, Liberty Ubezpieczenia, Concordia Ubezpieczenia oraz Gothaer.

  Innowacyjność BLS polega na zupełnie innym systemie działania, który jest o wiele korzystniejszy dla klienta. Do tej pory powodem wykupienia odszkodowania OC było traktowane jako zabezpieczenie dla osoby poszkodowanej przez właściciela polisy. Teraz wykupienie ubezpieczenia będzie pozwalało na likwidację szkodę u tego samego ubezpieczyciela.

  W praktyce wygląda to następująco. Poszkodowany w wypadku lub kolizji zgłasza się do towarzystwa ubezpieczeń, w którym ma polisę, w celu likwidacji szkody. Ubezpieczyciel ustala wysokość odszkodowania oraz jego wypłatę. Na tym kończy się angażowanie klienta, a zakład ubezpieczeń poszkodowanego zajmie się rozliczeniem szkody z zakładem, w którym jest ubezpieczony sprawca.

  Jak zapewniają przedstawiciele firm, które podpisały porozumienie, system BLS nie będzie miał wpływu na cenę ubezpieczenia, a jedynie podniesie jakość obsługi klienta. Sam system ma przede wszystkim usprawnić proces likwidacji szkody. Oczywiście poszkodowany wciąż będzie mógł wybrać, który zakład (jego czy sprawcy) zajmie się jego sprawą.

  Możliwość komentowania została wyłączona.