Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Bezgotówkowe rozliczenie szkody z OC

  Brak ważnego przeglądu a odszkodowanie z OC

  opublikowano 14 lipca, 2015, przez specjalista

  Właściciel pojazdu ma nie tylko obowiązek posiadania ważnej polisy OC, ale wykonania jego przeglądu technicznego. Jak jego brak wpływa na wypłatę odszkodowania?

  Oba obowiązki mają na celu zadbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Spowodowanie wypadku bez ważnego ubezpieczenia OC wiąże się z poważnymi konsekwencjami finansowymi dla sprawcy. Na szczęście poszkodowany może liczyć na odszkodowanie od UFG.

  Regularne badanie diagnostyczne pojazdu pozwala na utrzymanie go w należytym stanie, który nie zagraża życiu i zdrowiu w trakcie jego eksploatacji. Jeżeli w trakcie kontroli policyjnej okaże się, że właściciel samochodu nie zadbał o przegląd, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny oraz wystawić dokument na czas 7 dni, który pozwala na wykonanie przeglądu. Właściciel pojazdu może również otrzymać mandat.

  Mimo że ubezpieczyciel ma obowiązek wypłaty odszkodowania na podstawie polisy OC (o ile nie doszło do złamania ogólnych warunków umowy), zły stan techniczny często staje się argumentem na zaniżenie tej kwoty. Jednak to zakład musi wykazać, że takie zaniedbanie ze strony właściciela faktycznie miało wpływ na wypadek, a tym samym umyślnym wyrządzeniem szkody.

  Jeżeli w przeciągu ostatnich 3 lat miałeś wypadek i uważasz, że należysz do grona poszkodowanych, którzy otrzymali zaniżone odszkodowanie, zgłoś się do Langner Odszkodowania. Przeanalizujemy Twoją sprawę i zobaczymy, jaką kwotę faktycznie powinieneś otrzymać.

  Możliwość komentowania została wyłączona.