Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Co to jest numer ICE?

  Co to jest numer ICE?

  opublikowano 20 lipca, 2015, przez specjalista

  W momencie wypadku często służby ratunkowe nie wiedzą, jak skontaktować się z najbliższymi poszkodowanego. Numer ICE zapisany na kartce lub telefonie rozwiązuje ten problem.

  Numer ICE („In case of emergency” - w nagłym wypadku) to informacja, pod który numer należy zadzwonić, aby zawiadomić rodzinę lub bliskich o zdarzeniu. Jednak przede wszystkim ratownicy mogą dowiedzieć się, czy poszkodowany jest chory, przyjmuje leki, jaką ma grupę krwi – w skrócie, o wszystkim, o czym powinni wiedzieć. W ten sposób ratownicy są w stanie szybciej i sprawniej udzielić pomocy osobie poszkodowanej.

  Istnieją specjalne karty ICE w formacie wizytówki, które można wypełnić i włożyć do portfela. Inną opcją jest również wpisanie numeru ICE do kontaktów w telefonie. Jeśli chcesz tak oznaczyć większą liczbę osób, zapisz je jako „ICE1”, „ICE2” itd.

  Nigdy nie wiadomo, kiedy może spotkać nas nieszczęście, dlatego zapisz w komórce numer ICE już teraz, póki o tym pamiętasz. Ten skrót ma charakter międzynarodowy i jest powszechnie znany ratownikom medycznym.

  Możliwość komentowania została wyłączona.