Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Czy pijany kierowca może dostać odszkodowanie?

  Czy pijany kierowca może dostać odszkodowanie?

  opublikowano 10 marca, 2015, przez specjalista

  Obowiązkowe ubezpieczenie OC kierowcy pomaga w pokryciu kosztów naprawy szkód, leczenia, rehabilitacji i innych wydatków spowodowanych kolizją. Jednak czy pijany kierowca może liczyć na wypłatę odszkodowania?

  Przepisy prawne są bezwzględne. Sprawca pod wpływem alkoholu nie może liczyć na wypłatę z odszkodowania OC i dobrowolnego AC, a co więcej, musi się liczyć z koniecznością zwrotu odszkodowania wypłaconego poszkodowanemu przez zakład ubezpieczeń. Wszelkie swoje szkody musi naprawić z własnej kieszeni. Podobnie wygląda sytuacja kierowcy, który wcześniej zażył narkotyki lub inne niedozwolone substancje.

  Jednak doświadczenie Langner Odszkodowania pokazuje, że nie zawsze wszystko jest czarno-białe. Jeden z klientów brał udział w kolizji trzech samochodów, której nie był sprawcą, lecz ofiarą. Zatrzymując się na czerwonym świetle, został uderzony przez auto, w które uderzył trzeci pojazd. Na miejsce została wezwana policja. Rutynowe badanie alkomatu wykazało, że nasz klient prowadził na tzw. „kacu”.

  Z tego powodu ubezpieczyciel odmówił mu wypłacenia odszkodowania, mimo że był poszkodowanym, a nie sprawcą wypadku. Odwołaliśmy się od jego decyzji i odzyskaliśmy odszkodowanie. Jesteś w podobnej sytuacji? Zgłoś się do Langner Odszkodowania.

  Możliwość komentowania została wyłączona.