Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Jak uzyskać pełne odszkodowanie?

  Jak uzyskać pełne odszkodowanie?

  opublikowano 18 czerwca, 2015, przez specjalista

  Czy wiesz, że do tej pory ubezpieczyciel mógł wypłacić Ci zaniżone odszkodowanie? Chociaż w tym roku weszły przepisy zakasujące takich praktyk, Ty jako poszkodowany w wypadku w przeciągu ostatnich 3 lat, masz prawo starać się o wypłatę pełnej kwoty.

  Przed otrzymaniem odszkodowania, rzeczoznawca zakładu ubezpieczeń dokonuje oględzin uszkodzonego pojazdu. Potem otrzymujesz kosztorys, w którym zostały wypisane, teoretycznie, wszystkie usterki. Sprawdź zatem, czy jego treść jest zgodna z prawdą.

  Najlepiej poproś zaprzyjaźnionego mechanika o zweryfikowanie, czy kosztorys zawiera pełną listę uszkodzeń. Sprawdź, czy uwzględniono koszt nowych oryginalnych części czy ich najtańszych zamienników. Ustal także czy wynagrodzenie za 1 roboczogodzinę specjalisty jest zgodna z prawdą, czy zaniżona.

  Różnica między wypłaconym odszkodowaniem a jego faktyczną wartością potrafi być i bywa bardzo drastyczna. Dlatego jeśli znajdziesz nieprawidłowości w kosztorysie, zgłoś swoje uwagi do ubezpieczyciela. Warto pamiętać również, że nie masz obowiązku naprawy uszkodzonego pojazdu z otrzymanych pieniędzy.

  Nie wiesz, jak sprawdzić, czy Twój kosztorys jest zgodny z prawdą? Wypełnij formularz kontaktowy na stronie i wyślij go nam, a sprawdzimy, czy wypłacone odszkodowanie jest zaniżone. Daj nam 48 godzin, a ustalimy faktyczną wartość odszkodowania!

  Możliwość komentowania została wyłączona.