Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Jak zdobyć wyższe odszkodowanie po wypadku?

  Jak zdobyć wyższe odszkodowanie po wypadku?

  opublikowano 12 grudnia, 2014, przez specjalista

  W poprzednim wpisie "W jaki sposób ubezpieczyciel zaniża odszkodowanie" został przedstawiony sposób działania towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie obniżania odszkodowania. Teraz warto dowiedzieć się, dlaczego nie warto ufać pierwszej wycenie odszkodowania po wypadku.

  Od czego zacząć?

  Przede wszystkim należy pamiętać, że szybko wypłacone pieniądze od ubezpieczyciela nie zawsze oznaczają zakończenie sprawy. Często dopiero po wizycie u mechanika i rozłożeniu pojazdu można ocenić rzeczywistą wartość szkody, a  co za tym idzie, wydatki na nowe części oraz naprawę.

  Ubezpieczyciel, który wypłaca pieniądze z odszkodowania OC, ma obowiązek pokryć koszt poniesionych strat, nawet jeśli dotyczą oryginalnych, drogich elementów. Jako poszkodowany masz prawo żądać wymiany zniszczonych części na takie same nowe, nawet jeśli będą bardzo kosztowne. W praktyce przy swoich wyliczeniach towarzystwo ubezpieczeniowe bierze pod uwagę cenę tanich zamienników, które niekoniecznie muszą spełniać nasze wymagania. Stąd wynikają rozbieżności powodujące zaniżone odszkodowanie.

  Fachowa pomoc

  Poszkodowany może sam walczyć z ubezpieczycielem o wyższą rekompensatę za poniesione szkody. Jednak musi być świadomy, że jest to czasochłonny oraz stresujący proces. Warto poprosić o pomoc kogoś, kto doskonale orientuje się w tej dziedzinie. Langner Odszkodowania to dobry wybór z wieloletnim doświadczeniem. Zajmujemy się nie tylko odkupowaniem szkód, ale i dochodzeniem odszkodowań komunikacyjnych czy majątkowych. Jeśli w przeciągu ostatnich 3 lat rozliczyłeś szkodę na kosztorys ubezpieczyciela i uważasz, że uzyskane odszkodowanie jest za niskie, skontaktuj się z nami, a bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę.

  Możliwość komentowania została wyłączona.