Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

  Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

  opublikowano 9 lutego, 2015, przez specjalista

  Jako poszkodowany w wypadku masz prawa, które warto znać. Czy wiesz, że istnieje dokument będący zestawieniem wszelkich niezbędnych informacji w momencie zdarzenia?

  Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych została opublikowana w 2011 roku w ramach współpracy Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Polskiej Izby Ubezpieczeń. Na dwóch stronach A4 znajdują się  prawa poszkodowanego oraz sposób ich realizacji przez odpowiednie instytucje oraz obowiązki policjantów i ratowników medycznych przybywających na miejsce zdarzenia.

  Oprócz informacji o postępowaniu podczas wypadku – w jakich sytuacjach należy wezwać policję, pod jaki numer dzwonić po pomoc, z ulotki dowiesz się, czego masz prawo się domagać w ramach odszkodowania i w jaki sposób możesz uzyskać należne odszkodowanie.

  Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych zazwyczaj powinna być dołączana do dokumentów przy wykupywanie polisy OC. Jeśli jednak nie dostałeś jej od ubezpieczyciela, możesz ją pobrać z tego linku.

  Warto mieć tą ulotkę przy sobie, np. razem z dowodem rejestracyjnym i polisą. W przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, gdy najczęściej stajemy się rozkojarzeni i zestresowani, zajrzyj do niej i postępuj według zapisanych instrukcji.

  Możliwość komentowania została wyłączona.