Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Odmowa wypłaty odszkodowania

  opublikowano 26 sierpnia, 2015, przez specjalista

  Czy wiesz, że mimo posiadania wykupionej polisy OC, ubezpieczyciel może odmówić Ci wypłaty rekompensaty? Sprawdź, o jakich sytuacjach jest mowa.

  Złamanie ogólnych warunków ubezpieczenia – to jedna z najczęściej podawanych przyczyn przy odmowie wypłaty odszkodowania. Tak jak bycie pod wpływem alkoholu podczas wypadku czy jawne, bezpośrednie przyczynienie się do zdarzenia można zrozumieć, tak niektóre powody nie muszą być wcale tak oczywiste. Wszystko jest kwestią odpowiedniej interpretacji paragrafu z Kodeksu Cywilnego.

  Powszechnie wiadomo, że zakład ubezpieczeń nie zawsze odmawia wypłaty odszkodowania, mając ku temu sensowny powód. Takie postępowanie może również potraktować jako sposób na nakłonienie poszkodowanego do walki o jego prawa.

  Tylko niewielki odsetek osób odwołuje się od decyzji ubezpieczyciela. Jednak warto zauważyć, że prawdopodobieństwo, że towarzystwo odmówi wypłaty pieniędzy jest o wiele mniejsze, gdy w spór jest zaangażowany specjalista związany z tą branżą.

  Uważasz, że ubezpieczyciel niesprawiedliwie odmówił Ci wypłaty odszkodowania? Zgłoś się do Langner Odszkodowania, a przeanalizujemy Twoją sprawę w przeciągu 48h i sprawdzimy, na co możesz liczyć.

  Możliwość komentowania została wyłączona.