Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Odszkodowanie za zalane mieszkanie

  Odszkodowanie za zalane mieszkanie

  opublikowano 19 lutego, 2015, przez specjalista

  Mieszkając w bloku, masz okazję poznać swoich sąsiadów w różnych sytuacjach, jednak prawdopodobnie jednym z najgorszych sposobów na nawiązanie znajomości, jest zalanie mieszkania.

  Co zrobić, gdy już do tego dojdzie? Jako że w takiej sytuacji zawsze są dwie strony, poznajmy obie wersje postępowania w przypadku zalania.

  Opcja pierwsza: jesteś sąsiadem, który zalał mieszkanie niżej. Najważniejsze jest posiadanie ważnego ubezpieczenia domu. Wtedy nie musimy się martwić kosztami ani własnego zniszczonego sprzętu czy wystroju, ani szkód wyrządzonych sąsiadowi. Odszkodowanie powinno pokryć wszelkie wydatki.

  Sytuacja wygląda gorzej, gdy nie posiadamy polisy. Wtedy musimy zapłacić za wszystko z własnej kieszeni. Dlatego przede wszystkim pamiętaj o wykupieniu ubezpieczenia na mieszkanie i to takie, które będzie obejmowało zarówno szkody powstałe u Ciebie, jak i u sąsiada.

  Opcja druga: jesteś sąsiadem, któremu zalano mieszkanie. Sfotografuj wszystkie ślady zalania oraz sporządź w obecności sąsiada protokół poniesionych szkód, który zostanie podpisany przez obie strony. W sytuacji, gdy sąsiad przyznaje się do winy i wyrządzonej szkody, sprawa jest prosta. Dostaniesz odszkodowanie, które pozwoli Ci na doprowadzenie mieszkanie do stanu przed zniszczeniem.

  Jeśli zalanie nastąpiło w wyniku tzw. siły wyższej lub wyłącznie z naszej winy lub kogoś innego (ale nie sąsiada), za którą sąsiad nie ponosi odpowiedzialności i nie mógł temu zapobiec, wtedy należy domagać się odszkodowania od winowajcy, który faktycznie wyrządził szkodę.

  Wysokość odszkodowania powinno obejmować wszystkie poniesione straty. Jeśli jednak jest inaczej, Langner Odszkodowania pomoże Ci w odwołaniu się od decyzji ubezpieczyciela. Pamiętaj, że należy Ci się pełna rekompensata!

  Możliwość komentowania została wyłączona.