Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Odszkodowanie za zniszczenia po burzach

  Odszkodowanie za zniszczenia po burzach

  opublikowano 28 lipca, 2015, przez specjalista

  Gwałtowne zmiany warunków atmosferycznych, silne wiatry i burze – to ostatnio niezbędny element ciepłej aury. Czy za ich skutki można uzyskać odszkodowanie?

  Niejednokrotnie podczas takich załamań pogody dochodzi do uszkodzenia samochodu na parkingu lub drodze. Połamane drzewo potrafi wyrządzić ogromne szkody. Niestety, nie wszyscy właściciele pojazdów mogą starać się o odszkodowanie.

  W ogólnych warunkach umowy ubezpieczyciele często zawierają zapisy, na podstawie których mogą odmówić wypłacenia pieniędzy na zlikwidowanie szkody. Najczęstszymi są: niewłaściwie zabezpieczone dachy, otwarte okna podczas ulewy, uszkodzone elementy elewacji, które powinny być naprawione wcześniej, czy też auto zaparkowane pod drzewem pomimo możliwości pozostawienia go w innym, bezpieczniejszym miejscu.

  Na tej podstawie zakład ubezpieczeń może odmówić wypłaty odszkodowania, twierdząc, że do szkody doszło ze względu na niedbalstwo poszkodowanego. Dlatego przed podpisaniem umowy, przeczytaj dokładnie jej warunki oraz dokładnie zabezpiecz swoje mienie nie tylko podczas burzy, ale i przed, np. uszczelniając dach i okna.

  Możliwość komentowania została wyłączona.