Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Ogólne warunki ubezpieczenia

  Ogólne warunki ubezpieczenia

  opublikowano 29 lipca, 2015, przez specjalista

  Ogólne warunki ubezpieczenia (w skrócie OWU) to przepisy stosowane przez wszystkich ubezpieczycieli podczas zawierania umowy. Ich złamanie może doprowadzić do odmowy wypłaty odszkodowania.

  Głównym zadaniem OWU jest określenie praw i obowiązków obu stron umowy, przedmiot i zakres ubezpieczenia, czas trwania i zakres odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń oraz sposób ustalenia wysokości szkody, jak i wypłaty odszkodowania.

  W temacie ubezpieczeń dobrowolnych każdy ubezpieczyciel może posiadać własny dokument z ogólnymi warunkami ubezpieczeniach. Przy ubezpieczeniach obowiązkowych, takich jak ubezpieczenia komunikacyjne OC, warunki są regulowane przez ustawę z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym oraz Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. nr 124 poz. 1152 z późn. zm.).

  Podpisując umowę, obie strony zobowiązują się do przestrzegania ogólnych warunków ubezpieczenia. Dlatego warto wcześniej poświęcić kilka chwil i przeczytać jej treść. Taka wiedza może uchronić nas w przyszłości przed sporem z ubezpieczycielem w kwestii wypłaty odszkodowania.

  Jeśli w przeciągu ostatnich 3 lat byłeś poszkodowanym w zdarzeniu drogowym i uważasz, że ubezpieczyciel wypłacił Ci zaniżone odszkodowanie, zgłoś się do Langner Odszkodowania. Przeanalizujemy Twoją sprawę i zobaczymy, o ile więcej powinieneś dostać.

  Możliwość komentowania została wyłączona.