Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Podwyżka ubezpieczenia OC w 2015 roku

  Podwyżka ubezpieczenia OC w 2015 roku

  opublikowano 13 lutego, 2015, przez specjalista

  Do końca roku składka ubezpieczeniowa OC może wzrosnąć nawet do 50% dotychczasowej kwoty. Skąd taka zmiana? Powodem jest decyzja Komisji Nadzoru Finansowego dotycząca likwidacji szkód komunikacyjnych.

  W grudniu zeszłego roku KNF uchwaliła nowe przepisy o zakazie zaniżania odszkodowania, które mają wejść w życie już w marcu 2015r. To oznacza, że wypłaty wzrosną o ok. 1,2 mld zł. Dostosowanie się do tych wytycznych przez zakłady ubezpieczeniowe wiąże się z podwyższeniem składek z OC. Jednak ich wzrost dalej będzie uzależniony od wewnętrznej polityki ubezpieczyciela oraz od samych kierowców (ilość spowodowanych wypadków i kolizji).

  Do tej pory towarzystwa ubezpieczeniowe stosowały różne praktyki mające na celu zaniżenie odszkodowania, np. obniżanie wartości zniszczonych części lub też całego pojazdu przy jednoczesnym zawyżeniu kosztów jego naprawy, co skutkowało spisaniem go na straty. Często świadczenia były wypłacane po terminie lub nawet wcale.

  Niewielu poszkodowanych decydowało się na walkę o należną im kwotę. Odwoływanie się od decyzji ubezpieczyciela skutkowało jednak wypłatą pełnej sumy. Właśnie takie sytuacje były powodem Komisji do zmiany przepisów. Niedostosowanie się do nich będzie skutkować uzyskaniem niższej oceny stabilności działania oraz nałożeniem kar, tak jak w przypadku niewypłacenia odszkodowania w obowiązującym terminie.

  Jednak kierowcy nie muszą bać się nagłego skoku składek. Zakłady ubezpieczeniowe zdają sobie sprawę z wysokiej konkurencji na rynku, dlatego wielu z nich planuje wprowadzenie podwyżek stopniowo tak, aby były jak najmniej odczuwalne dla klientów. Mimo to warto śledzić ich poczynania przez ten rok i kontrolować  wysokość opłacanych składek.

  2 odpowiedzi na “Podwyżka ubezpieczenia OC w 2015 roku”

  1. Karol R. pisze:

   Taka informacja cieszy, może i wzrost cen dotknie przeciętnego Kowalskiego, ale przynajmniej w końcu firmy ubezpieczeniowe przestaną oszukiwać ludzi przy wypłacie odszkodowania

  2. Waldemar B. pisze:

   Witam!!
   Sprawę wypłaty odszkodowania od ubezpieczyciela zleciłem firmie Pana Krzysztofa, i pomimo ze sprawy w sądzie ciągneły się ponad 2 lata to uważam ze warto było.Pozwany ubezpieczyciel sprawe przegrał nawet się nie odwołał do wyzszej instancji a ustawowe odsetki tak narosły że suma spornego odszkodowania przewyższyła sumę pozwu. Tak trzeba załatwiac sprawy!!!!!.Firmę polecam wszystkim którzy czują sie poszkodowani przez ubezpieczyciela i wahają sie co dalej robić.
   waldemar B.