Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Czy zaniżone odszkodowanie to koniec świata?

  Czy zaniżone odszkodowanie to koniec świata?

  opublikowano 15 października, 2014, przez specjalista

  W internecie roi się od filmików przedstawiających jakie cuda ludzie wyprawiają na drogach. Szczególnie znane są filmy z dróg rosyjskich :) Niektóre sytuacje ogląda się z uśmiechem na twarzy, ale niestety większość wypadków drogowych przeraża. Wszystko jest w porządku kiedy oglądamy zdarzenia drogowe siedząc spokojnie przed komputerem w domu czy pracy. Teraz najsmutniejszy fakt, który pojawi się w dzisiejszym wpisie: przypadki chodzą po ludziach i wypadek drogowy może przytrafić się każdemu z nas... Odpukać! Czy takie nieprzyjemne sytuacje muszą mieć swoją kontynuację podczas wizyt w biurach towarzystw ubezpieczeniowych? Czy odszkodowanie z OC zawsze musi być zaniżane przez ubezpieczyciela?

  Miałeś wypadek, a odszkodowanie z OC nie wystarczy nawet na naprawę auta

  Dla towarzystwa ubezpieczeniowego (informacja BOMBA) najważniejszy jest zarobek :) Dlatego, odszkodowania są w większości przypadków zaniżane. Dochodzi do sytuacji, w których poszkodowany jest ledwo w stanie pokryć naprawę auta. Dobrze wiemy, że jako osobom poszkodowanym należy się zdecydowanie wyższe odszkodowanie, ale wydaje nam się, że jesteśmy bezradni w przypadku zaniżenia wypłaty przez ubezpieczyciela. W idealnym świecie wypłacona rekompensata powinna nie tylko wystarczyć na naprawę auta, ale również na wakacje i odpoczynek na słonecznej plaży w celu odcięcia się od stresujących wspomnień związanych z wypadkiem samochodowym.

  Spokojnie, zaniżone odszkodowanie można odzyskać

  Pozytywną informacją jest fakt, że w ogóle nie musimy się godzić na otrzymane, zaniżone odszkodowanie i istnieje możliwość odwołania się od odszkodowania OC. Co prawda, wymaga to trochę nagimnastykowania. Przede wszystkim w przypadku braku ugody ze strony ubezpieczyciela, należy po prostu spotkać się z nim w sądzie. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że wymaga nawiązania kontaktu z adwokatem lub radcą prawnym - dodatkowe nakłady finansowe. Minusem jest też brak 100% pewności, że sprawa potoczy się po naszej myśli i zaniżone odszkodowanie faktycznie uda nam się odzyskać. To sprawia, że walka o wyższe odszkodowanie jest dla wielu osób stresującą sytuacją i pochłaniającą sporo czasu. Jednakże, perspektywa odzyskania pieniędzy jest bardzo kusząca.

  Warto pokusić się o wybranie optymalnej drogi i po prostu pozbyć się zaniżonego odszkodowania OC sprzedając je firmie profesjonalnie zajmującej się odzyskiwaniem odszkodowań. Za gotówkę od ręki, kupujemy sobie święty spokój no i dodatkowo otrzymujemy wyższe odszkodowanie. Warto tutaj również wspomnieć, że odszkodowanie możemy sprzedać nawet po 3 latach po wypadku.

  Za odzyskane pieniądze możesz wypocząć na Bahama. Ewentualnie możesz je przeznaczyć na bardziej codzienne wydatki :)

  odzyskane pieniądze z oc

  Możliwość komentowania została wyłączona.