Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!
opublikowano 3 lutego, 2015, przez specjalista
Na podstawie artykułu 444 §1 Kodeksu Karnego masz prawo pokryć koszty leczenia z odszkodowania OC sprawcy. Co więcej, sprawca powinien wypłacić całą kwotę z góry, a w przypadku gdy poszkodowany stał się osobą niepełnosprawną i nie może wykonywać swojej dotychczasowej pracy, powinien pokryć koszty przygotowania do innego zawodu.
Zdarzają się sytuacje, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania z powodu leczenia w prywatnej, a nie państwowej placówce medycznej. W 2012 roku pierwszy raz miał miejsce wyrok, w którym Sąd Rejonowy w Kielcach zasądził odszkodowanie obejmujące koszty leczenia prywatnego oraz zadośćuczynienie za poniesiony ból i cierpienie poszkodowanych. Małżeństwo, które wytoczyło sprawę, uzasadniało swoją decyzję o rezygnacji z państwowego leczenia długimi kolejkami i niemożnością czekania na konieczne zabiegi.
Jeżeli poszkodowany odpowiednio uargumentuje przed sądem konieczność wydatków na prywatne leczenie, które wiązało się z szybszym powrotem do zdrowia i pracy, a co za tym idzie, z brakiem potrzeby pobierania zasiłku, a prywatne leczenie było skuteczniejsze niż to oferowane przez NFZ, wtedy szanse na wygranie sprawy znacznie wzrastają.
Z odszkodowania OC sprawcy możesz domagać się między innymi zakupu specjalistycznego sprzętu, pokrycia wypłaty dla opieki przez osoby trzecie, przystosowania pomieszczeń dla osoby niepełnosprawnej. Zdecydowana większość poszkodowanych nawet nie zdaje sobie sprawy z praw, jakie im przysługują, dlatego poradź się specjalisty z Langner Odszkodowania. Jeżeli ubezpieczyciel wypłaci Ci zaniżone odszkodowanie, walcz o swoje sprawy i odwołaj się od jego decyzji.