Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Gdy sprawcą wypadku jest ktoś z rodziny…

  opublikowano 26 sierpnia, 2015, przez specjalista

  Jednym z mitów w temacie odszkodowań jest teza, że gdy sprawcą jest członek rodziny, poszkodowany nie dostanie odszkodowania. Czy to prawda?

  Nie! Poszkodowany lub poszkodowani w wypadku zawsze mogą, a nawet powinni otrzymać odszkodowanie, a szkoda zostać zlikwidowana. Niezależnie, od tego czy sprawcą jest osoba z nimi spokrewniona lub spowinowacona. Nie zmienia to jednak faktu, że sprawca nie uzyska takiego prawa i jest chroniony ważną polisą OC przed odpowiedzialnością finansową.

  To błędne myślenie może wynikać z postrzegania rodziny również jako sprawcy. Na przykład, w momencie, gdy rodzice oraz ich dwójka dzieci jadą na wakacje, a ojciec-kierowca spowoduje wypadek, w którym pozostali pasażerowie doznają uszczerbku na zdrowiu, sprawcą jest tylko i wyłącznie głowa rodziny. Jego żona oraz dzieci są w tym momencie poszkodowanymi.

  Niezależnie od powiązań oraz relacji, jakie panują między ludźmi, prawo jest tak skonstruowane, aby zawsze chronić poszkodowanego. Dlatego nawet gdy ten oraz sprawca są małżeństwem, rodzeństwem czy kuzynostwem, relacja sprawca-poszkodowany nadal między nimi funkcjonuje.

  Możliwość komentowania została wyłączona.