Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Kolejny sukces Langner Odszkodowania – uszkodzony Mammobus

  opublikowano 21 grudnia, 2015, przez specjalista

  O swoim profesjonaliźmie można pisać i opowiadać, jednak to fakty są jego niezbitym dowodem. Jedną z największych, a zarazem najciekawszych spraw, nad jakimi pracowaliśmy była sprawa uszkodzenia mammobusa. Samochód ciężarowy wraz ze specjalną naczepą został zniszczony w wyniku czołowego zderzenia z innym pojazdem, które miało miejsce w maju 2015 roku. Tak nietypowa i skomplikowana sprawa zdarza się niezmiernie rzadko. Oto opis całego postępowania. W czerwcu 2015 roku zgłosiła się do nas zielonogórska firma Diagnostyk z prośbą o pomoc w uzyskania odszkodowania za wypadek spowodowany z OC sprawcy. W jego wyniku został uszkodzony samochód ciężarowy DAF wraz ze specjalną naczepą typu mammobus. Sprawa dotyczyła uzyskania należności za poniesione szkody materialne (pojazd wraz ze specjalistycznym wyposażeniem i sprzętem) oraz utracony zysk.

  _123347_3

  Sprawca wypadku posiadał ważną polisę zakupioną w towarzystwie ubezpieczeniowym UNIQA TU S.A., która od samego początku utrudniała postępowanie likwidacyjne w tej szkodzie. Przede wszystkim wydłużała czas likwidacji, dokonywała przedstawienia nie zrozumiałych wyliczeń, uchylała się od odpowiedzialności - w efekcie uzyskane odszkodowania wypłacane były w tzw. transzach. Proponowane kwoty odszkodowania znacząco różniły się od rzeczywistej wartości utraconych dóbr. Dzięki naszej pracy udało się wywalczyć odszkodowanie za następujące szkody:

  mamm

  Uszkodzony samochód ciężarowy marki DAF. UNIQA TU S.A. proponowała ok. 136 000 zł. Uzyskaliśmy dodatkowe 125 000 zł, dzięki czemu kwota odszkodowania za sam pojazd wyniosła w sumie 261 000 zł.

  Uszkodzona naczepa typu mammobus. Pierwotnie firma ubezpieczeniowa chciała wypłacić jedynie 12 400 zł, które nie oddawały nawet ułamka jej wartości. Wywalczyliśmy dodatkową sumę ok. 571 000 zł.

  Uszkodzony sprzęt i wyposażenie. Towarzystwo ubezpieczeniowe nawet nie wzięło ich ceny pod uwagę przy wypłacie odszkodowania. W rezultacie UNIQA TU S.A. musiała wypłacić ok. 142 500 zł.

  Koszty transportu zastępczego. UNIQA TU S.A. również nie chciała uznać odszkodowania z tego tytułu. Nasze działania doprowadziły do wypłaty 95 500 zł.

  Utracone paliwo i postój uszkodzonych pojazdów na parkingu strzeżonym. Ponownie firma ubezpieczniowa odmówiła wypłaty oszkodowania. Wywalczyliśmy ok. 8 200 zł.

  Podusmowując, dotychczas na etapie przedsądowym udało nam się uzyskać łączną kwotę bezsporną odszkodowania w wysokości ok. 1 100 000 zł. W dalszym ciągu walczymy o pozostałe ok. 600 000 zł.

  Aby wygrać tak duże odszkodowanie, musieliśmy wykazać się pełnym profesjonalizmem i umiejętnością zachowania zimnej krwi. Likwidacja szkody z polisy OC sprawcy dotyczącej uszkodzenia mammobusa była prawdopodobnie jedyną tak skomplikowaną sprawą, jakich doświadczyły do tej pory firmy ubezpieczeniowe w Polsce. Przy analizie sprawy należało skupić się na każdym z jej składników oddzielnie w tym bardzo skomplikowanym dotyczacycm uszkodzenia naczepy mammobus.

  ZSZK_81170007816487.1

  Udział w walce z towarzystwem ubezpieczeniowym wymagał od nas nabycia ogromnej i specjalistcznej wiedzy w bardzo krótkim czasie. Nie mieliśmy możliwości wzorowania się na podobnych przypadkach ze względu na wyjątkowość zdarzenia. Byliśmy zdani wyłącznie na nasze doświadczenie oraz niezawodność. Jak widać, udało nam się wykonać swoje zadanie perfekcyjnie. O dalszym przebiegu sprawy odszkodowania za uszkodzony pojazd oraz naczepy specjalnej typu mammobus będzie informować wkrótce.

  kliknij i zobacz film

  Możliwość komentowania została wyłączona.