Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Odszkodowanie dla motocyklisty

  Odszkodowanie dla motocyklisty

  opublikowano 16 czerwca, 2015, przez specjalista

  Ciepłe dni i ładna pogoda oznaczają początek sezonu motocyklowego. Na drogach pojawia się coraz więcej pasjonatów dwóch kółek, na których trzeba zwracać szczególną uwagę.

  W Polsce króluje pogląd, że w większości wypadków winę ponosi motocyklista. W rzeczywistości, to kierowcy samochodów są głównymi sprawcami właśnie ze względu na wykonywanie manewrów na drodze bez zwrócenia uwagi, czy nie w pobliżu nie ma innych uczestników ruchu drogowego poruszających się na motocyklach.

  Głównymi powodami wypadków spowodowanych przez motocyklistów bywa nadmierna prędkość, zbagatelizowanie warunków panujących na drodze oraz brawura samego kierującego. Niestety, nawet najlepszy sprzęt i ochraniacze nie zawsze są w stanie uratować go przed groźnymi urazami. Dlatego jeśli to motocyklista zostanie uznany za poszkodowanego w zdarzeniu drogowym, ma prawo wystąpić o odszkodowanie z OC sprawcy.

  Na co może liczyć motocyklista, który ucierpiał w wypadku? Oprócz odszkodowania może starać się o zwrot kosztów leczenia, nawet gdy korzystał z prywatnej opieki medycznej. Poszkodowany może również liczyć na naprawę uszkodzonego motocykla bądź też uzyskać zwrot jego wartości w przypadku, gdy doszło do szkody całkowitej.

  Jeżeli motocyklista doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu, może starać się o rentę po wypadku drogowym. Tak samo, jeśli wypadek przyczynił się do strat finansowych (niemożność wykonywania zawodu), poszkodowany również ma prawo starać się o dodatkowe odszkodowanie.

  Ucierpiałeś w wypadku w przeciągu ostatnich 3 lat i obawiasz się, że ubezpieczyciel wypłacił Ci zaniżone odszkodowanie? Zgłoś się do Langner Odszkodowania, a przeanalizujemy Twoją sprawę. Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie.

  Możliwość komentowania została wyłączona.