Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Świadczenia z polisy OC przysługujące po szkodzie

  Świadczenia z polisy OC przysługujące po szkodzie

  opublikowano 15 kwietnia, 2015, przez specjalista

  Czy wiesz, że jako poszkodowanemu oprócz wypłaty z odszkodowania OC przysługują Ci pewne świadczenia? Niewiele osób wie, że dotyczą one nie tylko naprawy samego pojazdu. W tym artykule dowiesz się, co Tobie jako ofierze należy się z tego tytułu.

  Koszty leczenia

  Wypadek samochodowy bardzo często wiąże się z roztrojeniem zdrowia, który wymaga rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu lub leków. Zakład ubezpieczeń sprawcy ma za zadanie zwrócić poszkodowanemu wszelkie koszty leczenia. Może również otrzymać rekompensatę za cierpienia psychiczne.

  Holowanie pojazdu

  Ubezpieczyciel sprawcy wypadku ma obowiązek pokryć koszty holowania samochodu do warsztatu lub pod dom. Możesz samodzielnie zamówić lawetę, a potem rozliczyć jej koszt na podstawie faktury, jednak mniej problematycznym sposobem jest kontakt z ubezpieczycielem sprawcy bezpośrednio z miejsca wypadku. Wiele zakładów ma podpisane umowy z firmami, które oferują pomoc drogową, dlatego są w stanie w krótkim czasie odholować Twój pojazd, a później rozliczyć się bezgotówkowo.

  Auto zastępcze

  Na czas naprawy uszkodzonego pojazdu, poszkodowanemu przysługuje samochód zastępczy. Warunkiem jest wykazanie, że z auta korzystałeś regularnie i jest ono dla Ciebie niezbędne. Podobnie jak w kwestii holowania, samochód możesz wypożyczyć na własną rękę albo poinformować o tym firmę ubezpieczeniową, która prawdopodobnie współpracuje z wybraną siecią wypożyczalni. Pamiętaj tylko, aby wypożyczony pojazd był nie wyższej klasy niż Twój.

  Rekompensata za utracone dochody

  Jeżeli wypadek uniemożliwił Ci wykonywanie pracy, przez co Twój dochód uległ obniżeniu, a tym samym poziom życia, masz prawo starać się o jego wyrównanie z polisy OC sprawcy. Rodzina osoby zmarłej w wyniku wypadku również może starać się o wypłatę odszkodowania, szczególnie gdy jej śmierć znacząco wpłynęła na jakość bytu jej bliskich.

  Znaj swoje prawa! Jako poszkodowany w wypadku przysługuje Ci o wiele więcej niż wypłata odszkodowania, które jest nagminnie zaniżane przez firmy ubezpieczeniowe. Dlatego jeśli w przeciągu ostatnich lat miałeś szkodę, którą rozliczyłeś na kosztorys, zgłoś się do Langner Odszkodowania i sprawdź, czy nie należy Ci się wyższa kwota. Pomożemy Ci w uzyskaniu sprawiedliwego odszkodowania.

  Możliwość komentowania została wyłączona.