Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Postępowanie w trakcie wypadku

  Postępowanie w trakcie wypadku

  opublikowano 6 sierpnia, 2015, przez specjalista

  W trakcie wakacji na drogach dochodzi do ogromnej liczby wypadków. Dowiedz się, jak postępować, gdy będziesz świadkiem jednego z nich.

  Jeżeli podczas Twojej podróży lub wypoczynku, zdarzy się, że będziesz brał udział w wypadku komunikacyjnym lub też będziesz jego świadkiem, pamiętaj o niezwłocznym udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym. W tym momencie liczy się dosłownie każda sekunda! Wezwij pogotowie oraz policję dokładnie opisując miejsce zdarzenia oraz stan uczestników.

  W następnej kolejności zadbaj o zabezpieczenie dowodów oraz zbierz wiadomości na temat poszkodowanych i sprawcy. Poproś świadków o dane kontaktowe. Te wszystkie informacje pomogą nie tylko funkcjonariuszom, którzy przybędą na miejsce wypadku, ale i ofiarom przy dochodzeniu odszkodowania.

  Jeżeli pozwalają na to okoliczności, a życiu i zdrowiu poszkodowanym nie zagraża już niebezpieczeństwo, zrób zdjęcia. Wystarczy, że użyjesz aparatu w telefonie. Taka dokumentacja również jest pomocna przy ustalaniu przebiegu wydarzeń.

  Wypadki drogowe zawsze wzbudzają wiele sensacji. Nie każdy świadek lub uczestnik wie co robić, aby późniejsze postępowanie przebiegło szybko i sprawnie. Dlatego pamiętaj, aby przede wszystkim zachować zimną krew oraz udzielić pierwszej pomocy. Od Twojej reakcji może zależeć czyjeś życie.

  Możliwość komentowania została wyłączona.