Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Wszystko o odkupowaniu szkód

  Wszystko o odkupowaniu szkód

  opublikowano 24 listopada, 2014, przez specjalista

  Przeżycie wypadku komunikacyjnego, nawet najmniejszej stłuczki, potrafi być stresującym przeżyciem. W takich sytuacjach wiele osób, które nigdy wcześniej nie doświadczyły takiego zdarzenia, nie wie, jak się zachować i otrzymać należną im wypłatę z odszkodowania za szkodę z OC. Osoby, które cenią sobie czas i komfort psychiczny, mogą skorzystać z legalnego prawa do odsprzedania szkody firmie specjalizującej w kontaktach z towarzystwami ubezpieczeniowym.

  Jak to wygląda od strony prawnej?

  Cały proces przebiega zgodnie z obowiązującym prawem, dlatego poszkodowany może śmiało zgłosić się do biura Langner Odszkodowania z prośbą o analizę kosztorysu wykonanego przez ubezpieczyciela. Gdy specjalista otrzyma prawa do szkody, do sądu trafia pozew przeciwko firmie ubezpieczeniowej złożony przez nowego nabywcę. W tym momencie cały proces odbywa się już między biurem a ubezpieczycielem, co dodatkowo wpływa na spokój poszkodowanego, ponieważ on sam przestaje być stroną w sporze.

  Jak to działa?

  Do podjęcia dalszych kroków przedstawiciel biura Langner Odszkodowania potrzebuje kosztorys wykonany przez ubezpieczyciela, na którego podstawie dokonano wypłaty odszkodowania za szkodę OC. W przeciągu 48 godzin dokument zostanie dokładnie przeanalizowany, a poszkodowany otrzyma informacje o kwocie dodatkowej, jaką jest w stanie otrzymać w momencie zgody na odkupienie praw do szkody. W ten sposób klient otrzymuje zapłatę nie raz, a dwa razy - od ubezpieczyciela oraz od specjalisty z biura Langner Odszkodowania. Wypłata pieniędzy następuje w momencie podpisania umowy bądź przelewem na podane konto bankowe.

  Warto pamiętać, że szkodę można odkupić nawet do 3 lat wstecz! To znaczy, że poszkodowany może w tym czasie zgłosić się do biura z kosztorysem i otrzymać fachową pomoc.

  Możliwość komentowania została wyłączona.