Zadzwoń do nas. Tobie także pomożemy!

Skontaktuj się z nami
600 111 005
?

Wypełnij formularz

  Zadzwonimy i powiemy, jak możemy Ci pomóc!  Zapraszamy do kontaktu

  BEZPŁATNA ANALIZA DOKUMENTÓW
  Możesz załączyć dokumenty dotyczące szkody.
  Wyślij teraz nam swój kosztorys oraz dokument potwierdzający wysokość odszkodowania

  Wypadek samochodem w leasingu

  Wypadek samochodem w leasingu

  opublikowano 20 maja, 2015, przez specjalista

  W wypadku drogowym może wziąć udział każdy. W przypadku, gdy jesteś właścicielem pojazdu, procedury o uzyskanie odszkodowania powinny być już Ci znane. Jednak, co powinien zrobić użytkownik auta leasingowanego?

  Przede wszystkim należy zgłosić się do towarzystwa, w którym jest ubezpieczony pojazd w celu jego oględzin przez rzeczoznawcę oraz ustalenie formy jego naprawy. Wraz z ubezpieczycielem ustalacie warunki rozliczeń za naprawę. Firmy leasingowe rzadko zgadzają się na rozliczenie kosztorysowe szkody. Jest to spowodowane obawą, że użytkownik odbierze odszkodowanie, ale nie naprawi pojazdu.

  Następnie zgłoś się do firmy leasingowej z odpowiednio wypełnionymi dokumentami. W ten sposób uzyskasz upoważnienie do odbioru odszkodowania, które może zostać wystawione na Ciebie, jeśli wybrałeś metodę opłacenia naprawy pojazdu lub na warsztat samochodowy, jeśli ustaliłeś bezgotówkową formę rozliczenia. Pamiętaj, że zgłoszenie szkody jest niezbędne do przygotowania upoważnienia!

  W przypadku, gdy uważasz, że wypłacono Ci zaniżone odszkodowanie, a byłeś poszkodowanym w wypadku, który miał miejsce do 3 lat wstecz. Zgłoś się do Langner Odszkodowania, a pomożemy Ci w dochodzeniu Twoich praw oraz odwołaniu się od decyzji ubezpieczyciela.

  Możliwość komentowania została wyłączona.